Εκδήλωση - αφιέρωμα στα εκατό χρόνια από το θάνατο του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη

Δημοσίευση: 23/03/2011

κ. Διευθυντά του Γ.Ε.Λ. Λιτοχώρου,
Θερμά και ειλικρινή συγχαρητήρια στους εκπαιδευτικούς και μαθητές του σχολείου σας για την εκδήλωση - αφιέρωμα στα εκατό χρόνια από το θάνατο του Αλέξανδρου Παπαδιαμάντη, που διοργάνωσαν την Κυριακή 20 Μαρτίου στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου σας. Αισθάνομαι το χρέος να επαινέσω το μεράκι των εκπαιδευτικών για προσφορά προς τους μαθητές τους και την ευρύτερη τοπική κοινωνία, και μάλιστα σε ώρα και ημέρα εκτός λειτουργίας του σχολείου. Οι πρωτοβουλίες αυτές ενισχύουν το κύρος του δημόσιου σχολείου της Δ/θμιας Εκπ/σης και των λειτουργών οι οποίοι το διακονούν.