Επιμορφωτικά σεμινάρια επιμόρφωσης για 9-Φεβ και 11-Φεβ

Δημοσίευση: 26/01/2011

κ.κ. Δ/ντές Γ/σίου Ρητίνης, Γ/σίου Κ. Μηλιάς, Γ/σίου Περίστασης, Γ/σίου Κονταριώτισσας, ΓΕΛ Κονταριώτισσας,

Την Τετάρτη 9-2-2011 και ώρα 12:30΄ στην αίθουσα συνεδριάσεων της Ε.Α.Σ. Κατερίνης (1ος όροφος), δίπλα στα γραφεία της Δ.Ε. Ν.Πιερίας, θα πραγματοποιηθεί από τους κ.κ. Σχολικούς Συμβούλους Δ.Ε. Ν. Πιερίας σεμινάριο επιμόρφωσης σχετικό με παιδαγωγικά θέματα και διδακτικής, το οποίο θα απευθύνεται προς όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας. Παρακαλώ να τροποποιήσετε στα μέτρα του δυνατού τη διάρκεια των διδακτικών ωρών και των διαλειμμάτων με στόχο να αποφευχθεί η απώλεια διδακτικών ωρών. Επιπλέον να γίνει η επισήμανση προς όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας ότι η παρουσία τους είναι απαραίτητη.

κ.κ. Δ/ντές Γ/σίου Αλωνίων, Γ/σίου Αιγινίου, Γ/σίου Κολινδρού, Γ/σίου Κορινού, Γ/σίου Μακρυγιάλου, ΓΕΛ Αιγινίου, ΓΕΛ Κολινδρού,

Την Παρασκευή 11-2-2011 και ώρα 12:30΄ στο Γυμνάσιο Αλωνίων θα πραγματοποιηθεί από τους κ.κ. Σχολικούς Συμβούλους Δ.Ε. Ν. Πιερίας σεμινάριο επιμόρφωσης σχετικό με παιδαγωγικά θέματα και διδακτικής, το οποίο θα απευθύνεται προς όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας. Παρακαλώ να τροποποιήσετε στα μέτρα του δυνατού τη διάρκεια των διδακτικών ωρών και των διαλειμμάτων με στόχο να αποφευχθεί η απώλεια διδακτικών ωρών. Επιπλέον να γίνει η επισήμανση προς όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας ότι η παρουσία τους είναι απαραίτητη.