Ενημέρωση σχετική με την παροχή πρώτων βοηθειών

Δημοσίευση: 20/12/2010

Θέλω να συγχαρώ και να ευχαριστήσω το συνάδελφο Δημ. Κατιρτζή , αρχηγό τμήματος εθελοντών Σαμαρειτών και διασωστών Ν. Πιερίας, για τη δεύτερη ενημέρωση σχετική με την παροχή πρώτων βοηθειών, την οποία πραγματοποίησε στο Γ/σιο Λιτοχώρου τη Δευτέρα 20 Δεκεμβρίου 2010 προς όλους τους μαθητές και τους εκπαιδευτικούς με θέμα ‘πρώτες βοήθειες – αντιμετώπιση προβλημάτων στη σχολική ζωή’. Τα όσα ακούστηκαν και προβλήθηκαν με τη βοήθεια της ηλεκτρονικής τεχνολογίας ήταν εξαιρετικά χρήσιμα και γι’αυτό ευχαριστούμε το Τμήμα του Ελληνικού Ερυθρού Σταυρού της Κατερίνης για το κοινωφελές έργο που επιτελεί.
Θερμές ευχαριστίες και θερμά συγχαρητήρια προς το Σύλλογο Διδασκόντων και ιδιαίτερα στη Διευθύντρια, κ. Αικ. Πιτσάβα, καθώς και κάθε εκπαιδευτικό που συμμετείχαν στη διοργάνωση της ανωτέρω ενημέρωσης.

Ο Προϊστάμενος του Γραφείου Δ.Ε. Ν.Πιερίας

Παναγιώτης Γ. Αλεκάκης