Συνάντηση με τους νεοδιόριστους και αναπληρωτές καθηγητές

Δημοσίευση: 19/11/2010

Την Παρασκευή 19 Νοεμβρίου ο Προϊστάμενος Γραφείου Δ/θμιας Εκπ/σης Ν. Πιερίας, κ. Παναγιώτης Αλεκάκης, είχε συνάντηση με τους νεοδιόριστους και αναπληρωτές καθηγητές των Γυμνασίων και Γενικών Λυκείων της περιοχής ευθύνης του, προκειμένου να τους ενημερώσει για θέματα σχετικά με το έργο τους, τα δικαιώματα τους και τα καθήκοντά τους. Στις εργασίες της συνάντησης πήραν μέρος και οι κ.κ. Σχολικοί Σύμβουλοι Ν. Πιερίας (Πηνελόπη Τζιώκα, Νικολίνα και Γεώργιος Πούλιος), οι οποίοι αναφέρθηκαν σε ειδικότερα θέματα παιδαγωγικού και επιστημονικού χαρακτήρα, προκειμένου να δοθεί απάντηση σε ερωτήματα και προβληματισμούς των εκπαιδευτικών.
Εν κατακλείδι, ήταν μια εξαιρετικά χρήσιμη ενημερωτική συνάντηση προς τους εκπαιδευτικούς, στους οποίους διανεμήθηκε και μια σειρά από χρήσιμα έγγραφα.