Έκφραση συγχαρητηρίων προς τους νεοεκλεγέντες

Δημοσίευση: 26/11/2010

Αγαπητοί-ές συνάδελφοι,

Θέλω να εκφράσω τα θερμά μου συγχαρητήρια προς όλους τους συναδέλφους μας που συμμετείχαν ως υποψήφιοι στις αρχαιρεσίες για την ανάδειξη του νέου Δ. Σ. της ΕΛΜΕ Πιερίας και συγχαίρω ιδιαίτερα όσους εξελέγησαν για την επόμενη διετία. Ύστερα από την επταετή μου θητεία στο Δ.Σ. της Ένωσής μας ως Πρόεδρος, Γενικός Γραμματέας και απλό μέλος θεωρώ ότι είναι μεγάλη τιμή για τον καθένα σας ξεχωριστά που καλείται να διακονήσει τα κρίσιμα θέματα της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης καθώς και τους συναδέλφους του εκπαιδευτικούς. Με τις ειλικρινείς ευχές μου για δημιουργική, χρήσιμη και υπεύθυνη θητεία σας εκφράζω και τις δικές μου προθέσεις για καλή και συχνή συνεργασία με απώτερο στόχο τη βελτίωση, όπου δει, των εκπαιδευτικών μας πραγμάτων.

Ο Προϊστάμενος Γραφείου Δ. Ε. Πιερίας

Παναγιώτης Γ. Αλεκάκης